Co mogą oferować firmy kredytowe w momencie gdy wierzyciel traci stałą pracę?
Zdajemy sobie sprawę że współcześnie czasy są mocno niestabilne. Tak naprawdę każdy sektor życia społecznego i zawodowego jest zmienny. Analogicznie ma rzecz się w podobny sposób z stopą bezrobocia jak i sektorem sytemu finansowego. Banki i firmy użyczające kredytów pod zastaw nieruchomości - najczęściej lokalu mieszkalnego lub posiadłości - pojmują to pod każdym względem, dlatego zaprojektowano parę opcji rozwiązań dla pożyczających, którzy stracili stałą pracę i dochód.
W pierwszej kolejności banki i pozostałe podmioty proponujące spore kredyty oferują też polisę wierzyciela od straty pracy. Co ciekawe zabezpieczyć swój kredyt, który jest rozciągnięty na kilka lat możemy w dowolnym momencie. Ubezpieczenie to obowiązuje natomiast w większości wypadków wyłącznie w sytuacji w której to nasz pracodawca rozwiązuje umowę o pracę. W innym przypadku - takim jak strata stanowiska z naszej winy lub zaprzestanie pracy - ubezpieczenie nie jest prawomocne. Jeśli stracimy pracę takie rozwiązanie umożliwia nam spłatę kredytu w kilku kolejnych miesiącach, czyli jego zawieszenie. Ubezpieczenie obejmuje aczkolwiek 1-3 procent kwoty wierzytelności, kwota ta tymczasem może stanowić pulę odroczenia pożyczki.
Fachowcy doradzają organizowanie zaplecza oszczędnościowego w momencie w którym zaciągamy tak poważne zobowiązania jak kredyt mieszkaniowy czy wierzytelność pod hipotekę czy nawet długo przed podjęciem takiej decyzji. Ma ona być zabezpieczeniem na różne sytuacje życiowe które zdołają przeszkodzić w spłatach kredytu - czyli na przykład utratę pracy. Co tymczasem uczynić w wypadku, gdy oszczędności mogą pokryć tylko parę nadchodzących rat? Co w takiej sytuacji mogą zaoferować nam banki lub jednostki kredytowe?
Najprostszym sposobem jest wydłużenie terminu spłaty długu. Rozkładając dług w dłuższym okresie minimalizujemy równolegle kwotę comiesięcznej raty którą musimy zapłacić bankowi. Poza tym warto wiedzieć, że również banki jak i firmy pożyczkowe rozważają taki wniosek korzystnie.
-Jakie warunki musimy spełniać aby pozyskać kredyt w banku?
-Jeżeli nie posiadasz zdolności kredytowej – jest sposób
-Gdzie lepiej zabiegać o zobowiązanie – w banku czy prywatnej instytucji?
-Dokąd opłaca zwrócić się o kredyt? Do banku czy firmy pożyczkowej?
-Kto ma większe pełnomocnictwo do zastawionego mienia – zastawca czy pożyczający?