Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Oferty banków są bardzo zróżnicowane, więc przed wzięciem kredytu cz pożyczki warto dokładnie je przeanalizować. Różnice dotyczą formy i wysokości zabezpieczenia, wysokości osiąganych dochodów, wymaganych zaświadczeń i oczywiście pobieranych prowizji i oprocentowania. Wszystko to wpływa ostatecznie na koszt pozyskanych pieniędzy.

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

Oba określenia brzmią bardzo podobnie, ale różnica między nimi jest zasadnicza. Kredyt hipoteczny musi być przeznaczony na realizację zakupu mieszkania lub budowę własnego domu. Nie ma możliwości przeznaczenia go na realizację żadnego innego celu. Wypłaty realizowane są po przedstawieniu faktur lub podpisaniu umowy o kupnie mieszkania.

Pożyczka hipoteczna to możliwość uzyskania dużej gotówki na dowolny cel, można wydać ją na remont mieszkania, kupno samochodu lub luksusowe wakacje, bank nie będzie tego sprawdzał.
Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, czyli wpis do księgi wieczystej o wielkości zobowiązania. Najczęściej nie może ono przekroczyć 80% wartości nieruchomości. Bardziej restrykcyjne banki górny pułap ustawiają na wysokości 50%.

Pożyczka hipoteczna dla firm

Pożyczka hipoteczna dla firm jest dobrym sposobem na pozyskanie środków pieniężnych na rozwinięcie lub poszerzenie działalności gospodarczej. Jej największą zaletą są znacznie niższe koszty obsługi niż w przypadku kredytu gotówkowego. Dla firmy to bardzo istotna kwestia. Kolejną przewagą pożyczki hipotecznej nad kredytem gotówkowym to wielkość gotówki, którą można uzyskać. W przypadku kredytu gotówkowego to kwota wynosząca kilkadziesiąt tysięcy złotych, w przypadku pożyczki hipotecznej może być to nawet 1 mln złotych.

Taka kwota pozwala już nie tylko na utrzymanie płynności finansowej, ale także na realizację planów inwestycyjnych.

Pożyczka hipoteczna dla nowych firm

Może być udzielona na 10 lat, a oprocentowanie wynosi od 4,9 do 10%. Tak niskiego oprocentowania nie mają żadne inne produkty finansowe. Ma to ogromny wpływ na wysokość rat miesięcznych, które dzięki temu są znacznie niższe.

Pożyczka hipoteczna dla firm coraz częściej pojawia się w ofercie większości banków, które w ten sposób chcą pozyskać nowych klientów biznesowych.