A może pożyczka bez BIK? Czyli jak szybko i bezpiecznie zgarnąć fundusze na biznes?

A może pożyczka bez BIK? Czyli jak szybko i bezpiecznie zgarnąć fundusze na biznes?

Prowadzenie własnego biznesu między innymi tym różni się od pracy na etacie, że horyzont czasowy uzyskania spodziewanych zysków może sięgać znacznie dalej niż początek kolejnego miesiąca. A to nierzadko wymaga posiadania sporych zasobów finansowych pozwalających bezpiecznie funkcjonować i rozwijać przedsiębiorstwo w okresie, gdy zyski nie są jeszcze odpowiednio wysokie i regularne. Każdy przedsiębiorca doskonale to rozumie i wie, że nawet największe firmy finansują swoje przedsięwzięcia choćby z pieniędzy akcjonariuszy po emisji akcji na giełdzie. Mniejsi przedsiębiorcy niestety nie mają tego komfortu i pozostaje kredyt bankowy ze swoimi mozolnymi procedurami wymuszonymi przez prawo bankowe. Tymczasem o powodzeniu w biznesie, niczym w sporcie, decydują często "sekundy". Dlatego może się zdarzyć, że pozyskanie gotówki kilka dni wcześniej rozstrzygnie o sukcesie lub porażce. Na szczęście istnieje alternatywa dla kredytów bankowych.

Kredyt dla przedsiębiorców - trudności, które można pokonać
Prowadząc działalność, szczególnie w okresie trudnych początków, gdy firma próbuje się przebić ze swoją ofertą do klientów, nie zawsze udaje się spłacać zobowiązania terminowo. Wpływa to negatywnie na scoring BIK-u, co niestety wiąże się z ryzykiem odrzucenia wniosku kredytowego w strukturach bankowych.

Szybka pożyczka dla przedsiębiorców
Pożyczka na działalność gospodarczą bez BIK? Tak, wielu przedsiębiorców korzysta z tej możliwości uzyskując finansowanie szybko. Pozwala to na skuteczne wygenerowanie zysków i szybką spłatę zaciągniętych zobowiązań.
Ogromną zaletą korzystania z rozwiązań tego typu jest duża dowolność w dysponowaniu pożyczonymi środkami. To my na podstawie biznesplanu przygotowanego przez nas decydujemy czy chcemy pokryć bieżące koszty wypłaty wynagrodzeń czy zrealizować inwestycję, której finalizacja zajmie kilka lat. Ponadto, jest to produkt, z którego można skorzystać nie mając zabezpieczenia w postaci własności firmy.

Pożyczka na firmę - na co zwrócić uwagę?
Warto zerknąć na parametr jakim jest całkowity koszt kredytu. Uwzględniając sytuację finansową naszej firmy powinniśmy zweryfikować na jaką wysokość miesięcznej raty nas stać. Decydując się na nieco wyższą ratę, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższym okresie czasu, dzięki obniżeniu kosztów kredytu. Finalna decyzja należy do nas, ale pamiętajmy, że w instytucjach pozabankowych wspomoże nas profesjonalny doradca, którego wiedza będzie dla nas nieocenioną pomocą w kwestii wyboru najlepszego produktu dla nas.
Udzielenie kredytu bez wielu zaświadczeń wymaga właściwie uzyskania wglądu do łatwo dostępnych informacji finansowych, takich jak wyciągi z konta. Dzięki takim rozwiązaniom wielu przedsiębiorców każdego dnia realizuje cele i zarabia pieniądze. Warto wiedzieć i rozumieć, że w kwestii finansowania przedsiębiorstwa nie jesteśmy skazani na banki.