Czy osoby niewykazujące dostatecznie wysokich dochodów mogą liczyć na kredytowanie pomysłowych inwestycji?

Decydując się na pożyczkę pieniędzy, oczywiście kluczowym czynnikiem są dochody, których wysokość powinna gwarantować bezproblemową i regularną możliwość spłaty comiesięcznych rat. To oczywiście jest spory problem dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy z jakiegoś powodu nie wykazują dostatecznych comiesięcznych dochodów.

Powodów takich sytuacji oczywiście istnieje mnóstwo. Czasem zdarza się, że przedsiębiorca osiąga wysokie dochody, lecz w bardzo nieregularnych odstępach czasu. Innym razem może to być kwestia wydłużonego czasu realizacji danej inwestycji lub choćby opóźnienia w opłacaniu faktur przez kontrahentów. Mogą to też być inne, ważniejsze przyczyny. Niezależnie od konkretnego powodu, wciąż istnieje możliwość uzyskania atrakcyjnej pożyczki w wysokości nawet do 1 mln PLN.

Instytucje pozabankowe - partner, na którego warto postawić
W tego typu sytuacjach idealnym rozwiązaniem problemu staje się prywatna pożyczka pozabankowa. Aby ją uzyskać, wystarczy wybrać sprawdzonego i zaufanego partnera oraz dysponować własnością o odpowiednio wysokiej wartości. Może to być samochód, może być to nieruchomość. W przypadku nieruchomości nie ma znaczenia czy jest to działka, mieszkanie czy też dom. Najistotniejszym faktem do weryfikacji jest kwestia własności oraz brak innych obciążeń finansowych na danym obiekcie (np. obecność wpisu o hipotece w księdze wieczystej może obniżyć maksymalną dostępną kwotę).

Zalety współpracy z pozabankowymi instytucjami finansowymi
Banki, jako duże instytucje podlegają rygorystycznemu nadzorowi ze strony państwa. Sprawia to, że wszystkie bankowe instrumenty finansowe wymagają dużego nakładu czasu. Tymczasem w biznesie czas często jest kluczowym czynnikiem decydującym o wysokości zwrotu z inwestycji. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z podmiotami, które potrafią udzielić pożyczki szybko i na bardzo atrakcyjnych warunkach.