Jak szybko zgromadzić środki dla firmy?

Funkcjonując dłuższy czas na rynku nierzadko można natrafić na okazję, gdy pojawia się inna atrakcyjna firma na sprzedaż lub nowoczesna hala czy nawet park maszynowy. Świetne okazje mają to do siebie, że szybko znikają, a w świecie biznesu kwoty, którymi się operuje odbiegają znacznie od tych znanych z życia codziennego. Czy istnieje w takim razie bezpieczne i pewne rozwiązanie, które pozwala uzyskać finansowanie szybciej? Tak, jest nim pożyczka hipoteczna dla firm na dowolny cel.

Zalety pożyczek hipotecznych dla firm


Pierwszą i niepodważalną zaletą jest kwota finansowanie. Jest ona znacznie wyższa od innych dostępnych produktów. Ogranicza ją wskaźnik LTV, czyli Loan to Value. Jest on banalny w wyliczeniu, gdyż oznacza stosunek wysokości wnioskowanej kwoty finansowanie do wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie pożyczki. W zależności od rodzaju nieruchomości, typu inwestycji czy potencjalnego ryzyka instytucje finansowe balansują pomiędzy 50- 60% LTV. Kluczowa jest oczywiście wartość nieruchomości, która musi zostać potwierdzona wiarygodną oceną rzeczoznawcy. W praktyce oznacza to, że decydując się na pożyczkę hipoteczną można swobodnie myśleć o środkach w wysokości do 1 mln PLN.

Jaki jest czas na spłatę pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm? Przy tego typu pożyczce instytucje finansowe nie muszą myśleć krótkoterminowo. Szczególnie, że kwoty pożyczek są naprawdę ogromne. Dlatego taką pożyczkę można rozłożyć nawet na spłatę na przestrzeni 10 lat. Każdy przedsiębiorca jest obeznany z podstawami matematyki finansowej, wobec czego od razu staje się jasne, że tak długi okres kredytowania automatycznie prowadzi do kolejnej przewagi pożyczek hipotecznych: niska miesięczna rata. Mając możliwość uzyskania finansowania w wysokiej kwocie, z niską ratą miesięczną i długim okresem trwania umowy, pewnie pojawia się obawa o długość trwania procesu kredytowego. Jednak te obawy są zupełnie niepotrzebne.

Czas przyznania pożyczki pod zastaw nieruchomości


Paradoksalnie, taka forma pożyczki pozwala na skrócenie procesu przyznania finansowania. Wynika to z prostego faktu: zabezpieczenie pożyczki nieruchomością wprowadza bezpieczeństwo inwestycji na zupełnie nowy poziom. Dlatego nie są konieczne długotrwałe analizy zdolności kredytowej, weryfikacja comiesięcznych dochodów czy historia kredytowa w BIG, BIK czy KRD.

Niezbędne dokumenty i procedury
Do uzyskania pożyczki hipotecznej dla firm wystarczy rzetelny i realistyczny biznesplan, przedstawienie ogólnego zarysu przedsięwzięcia oraz oczywiście zabezpieczenie w postaci hipoteki potwierdzone wpisem w Księdze Wieczystej. Realizacja śmiałych inwestycji z pewnością się uda, jeżeli zaplecze finansowe pozwoli zadbać o płynność kapitału.