Kredyt czy pożyczka pod zastaw dla firm?

Zadłużone przedsiębiorstwo może utracić płynność finansową. Może to doprowadzić do nieodwracalnych konsekwencji, włącznie z ogłoszeniem upadłości.

Gdy zaczynają się problemy finansowe w firmie, przeważnie banki nie zechcą udzielić kredytu. Przedsiębiorca musi szukać innych rozwiązań. Jedno z nich, to pożyczka pod zastaw dla firm.

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiedniego, zweryfikowanego pożyczkodawcę. Powinna to być firma, która prowadzi działalność na rynku usług finansowych od wielu lat. Pomoże w tym sprawdzenie opinii na temat firmy, które są dostępne w internecie i wśród znajomych, którzy korzystali z takiej opcji.

Pożyczkodawcy z reguły w jasny sposób określają warunki współpracy. Należy złożyć wniosek o udzielenie pożyczki pod zastaw ruchomości bądź nieruchomości, w którym są zawarte nasze oczekiwania finansowe i propozycja planu spłaty.

Ponadto należy załączyć dokumenty wymagane do zweryfikowania przedsiębiorcy i w przeciągu 24 h powinniśmy otrzymać odpowiedź. Jak widać, jest to minimum formalności i przeważnie po 24 h jest już dostęp do środków finansowych z udzielonej pożyczki.

Plusy pożyczki pod zastaw dla firm

Pożyczka może być udzielona pod zastaw zarówno ruchomości, jak i nieruchomości. Mogą to być budynki, maszyny, hale i urządzenia, które wchodzą w skład przedsiębiorstwa. Ważne jest to, że działalność przedsiębiorstwa nie jest niczym zakłócona i nie ma konieczności przeniesienia biura lub produkcji w inne miejsce.

Pożyczka jest udzielana w tempie ekspresowym, przy zachowaniu minimum koniecznych formalności. Dostęp do pieniędzy jest niemal natychmiastowy.

Pożyczki pod zastaw dla firm, realizowane są w kwotach z przedziału 20 tys. do 1 mln zł, z oprocentowaniem zaczynającym się od 4,9%, na okres maksymalny do 10 lat. Wcześniejsza spłata jest możliwa i korzystna dla pożyczkobiorcy. Im krótszy okres kredytowania, tym mniejsza kwota do zwrotu.

Pomoc dla firmy

Pieniądze z uzyskanej pożyczki pod zastaw, można przeznaczyć na dowolny cel. Może to być spłata zaległych zobowiązań. Pozwoli to przedsiębiorcy na odzyskanie pozytywnej historii kredytowej.

Firma, która dopiero startuje, może pieniądze z pożyczki wykorzystać na inwestycje i stworzenie swojego niepowtarzalnego wizerunku.

Zdarza się, że przedsiębiorca zalega z wypłatą wynagrodzeń dla pracowników i wtedy pożyczka zostanie właśnie na ten cel przeznaczona.

W każdym z wyszczególnionych przypadków, środki finansowe uzyskane z pożyczki pod zastaw dla firm, będą ratowały przedsiębiorstwo.