Pozabankowa pożyczka pod hipotekę – czy to jest bezpieczne?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości wydają się być doskonałą propozycją dla osób z problemami finansowymi. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja dla tych, którzy posiadają trudną historię kredytową, czy też są objęcie działaniami komorniczymi. Pozabankowa pożyczka pod hipoteką pozwoli nam szybko i bezproblemowo spłacić stare zadłużenia. Warto dodać, że jest to legalna forma pozyskania gotówki, tak więc nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo. Kolejnym plusem jest fakt, że pożyczki pod zastaw nieruchomości są dostępne dla wszystkich, którzy posiadają własne mieszkanie, dom, działkę budowlaną, lokal użytkowy, czy też inną nieruchomość.

 

Ile wynosi maksymalna kwota pożyczki?

 

Wysokość pożyczki pod zastaw nieruchomości zależy od indywidualnego przypadku. Wszystko zależy od tego, na jaką kwotę zostanie wycenione zabezpieczenie, czyli w tym przypadku nieruchomość. Im większa jest jej wartość rynkowa, tym wyższa dostępna kwota pożyczki. Nierzadko możemy pożyczyć nawet milion złotych.
Wycena nieruchomości odbywa się w sposób rzetelny i uczciwy. Dużą rolę odgrywa tutaj m.in. jej standard, czy też lokalizacja. Wyżej wspomniono, że pożyczka pod hipotekę możliwa jest nie tylko w przypadku mieszkania, czy też domu, ale również gruntów.
Istnieje prosty sposób na to, aby sprawdzić, jaką pożyczkę możemy wziąć u danego pożyczkodawcy. Wystarczy, że złożymy wniosek o pożyczkę i określimy wszystkie nasze wymagania. Pamiętajmy, że złożenie wniosku nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy. Możemy więc zrobić to tylko dla celów informacyjnych np po to, aby porównać różne oferty.
Oczywiście możemy zwrócić się również o pomoc wyspecjalizowanego doradcy finansowego. Zwykle gwarantuje nam to wybrany pożyczkodawca, a pomoc jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy jedynie zadać pytanie drogą telefoniczną lub mailową. Konsultant odpowie nam na pytanie, jaka jest maksymalna kwota pożyczki w naszym przypadku.

 

Czy warto złożyć wniosek przez Internet?

 

Składanie wniosku o pożyczkę przez Internet jest całkowicie bezpieczne. Istotnym jest jednak to, aby korzystać wyłącznie z pewnych i sprawdzonych stron. Nie podawajmy swoich danych przedsiębiorstwom, które działają nielegalnie. W pierwszej kolejności sprawdźmy, czy wybrany przez nas pożyczkodawca posiada zarejestrowaną działalność. Jeśli tak, to możemy mieć pewność, że działa on całkowicie legalnie. Ryzyko, że staniemy się ofiarą oszustwa zmniejsza się do zera.
Mogłoby się wydawać, że podawanie danych osobowych w sieci jest dość ryzykowne. Niemal każdy słyszał o cyber-atakach. Trzeba jednak wiedzieć, że przesyłane informacje są szyfrowane, a także chronione przez nowoczesne i zaawansowane systemy zabezpieczeń. Nie musimy więc obawiać się, że dane osobowe trafią w niepowołane ręce.
Zalet złożenia wniosku przez Internet jest kilka. Przede wszystkim jest to komfortowe - nie musimy nawet wychodzić z domu. Ponadto oszczędzamy sporą ilość czasu, gdyż wnioski online rozpatrywane są niemal natychmiast. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowiedź otrzymamy w ciągu kilkudziesięciu minut.

 

 

-Pożyczki dla firm na inwestycje pod zastaw nieruchomości

-Pożyczki pod zastaw domu

-Dlaczego pożyczka pod zastaw nieruchomości jest lepsza niż chwilówka?

-Pożyczka pod zastaw mieszkania

Kiedy warto wziąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?