Pożyczka hipoteczna dla firm

Największym problemem, z którym borykają się firmy rozpoczynające swoją działalność gospodarczą jest pozyskanie środków finansowych na początkowy okres działalności. Zgromadzone środki własne najczęściej wystarczają na wyposażenie firmy i kilka miesięcy działalności. To zdecydowanie za krótki okres czasu, by zaistnieć na rynku.

Pożyczka hipoteczna dla firm bez BIK

To bardzo dobry sposób na znalezienie dodatkowych funduszy na finansowanie działalności firmy. W jej ramach można uzyskać rzeczywiście duże środki, które można skutecznie zainwestować w rozwój własnego przedsiębiorstwa i to w dłuższej perspektywie czasowej. Przede wszystkim w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego wypłacana jest na dowolny cel.

Pożyczka hipoteczna dla firm może być pożyczką długoterminową, okres spłaty może wynieść nawet do 10 lat. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych ustaleń z firmą.

Warunkiem uzyskania pożyczki hipotecznej jest posiadanie nieruchomości będącej własnością firmy lub jej właściciela. Najczęstszym  zabezpieczeniem wypłaconych środków jest wpis hipoteki wraz z roszczeniem w KW, par. 777. Czyli standardowa procedura, tak samo jak w przypadku kredytu bankowego, z tą różnicą, że nie zostają weryfikowane bazy.

Wysokość pożyczki hipotecznej dla firm uzależniona jest od wartości nieruchomości, najczęściej jest to między 50 a 80% jej wartości. Podobnie jak oprocentowanie pożyczki. Pożyczkę Hipoteczną można uzyskać już od 4,9%, ale można także znaleźć oferty z oprocentowaniem 10%, wpływa na to np. okres spłaty. Warto sprawdzić i porozmawiać na ten temat przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jak zmniejszyć koszty pożyczki hipotecznej dla firmy?

Na pewno okres spłaty będzie miał znaczenie na jej koszt, oprocentowanie pokrywa najczęściej koszty związane z obsługą pożyczki, opłaty związane z rozpatrzeniem wniosku oraz prowizja. Ubiegając się o wysoką pożyczkę hipoteczną warto przemyśleć pomysł na jej realną spłatę oraz wysokość raty, która umożliwi nam normalnie funkcjonowanie.

Pożyczki hipoteczne dla nowych firm to krok w dobrą stronę, dla wielu firm mogą być skutecznym narzędziem do rozwoju, które pozwoli im w krótkim czasie na rozwinięcie skrzydeł, a dalszej perspektywie rozbudowe lub ekspansje na inne rynki.