
Gdzie lepiej zabiegać o zobowiązanie – w banku czy prywatnej instytucji?
Ogólnie o uzyskiwaniu dodatkowych środków pieniężnych w formie wierzytelności mówi się że jest to pożyczka czy też kredyt. Niemniej jednak powinno się rozłączyć te dwa wyrażenia - przypisując im w związku z tym instytucje u których ubiegamy się o zastrzyk pieniężny.
De facto o pożyczkę staramy się tylko w podmiotach pozabankowych - na ogół są to prywatne działalności czy też jednostki mające wystarczający zasób finansowy. Umowa wiąże opierając się o o Kodeks Cywilny. Za to jeżeli mowa o kredytach - powinniśmy wiązać z tym stwierdzeniem tylko banki i SKOK-i działające na podstawie prawa bankowego. W tym wypadku pieniądze na kredyt wydzielane są ze środków zdeponowanych przez pozostałych klientów.
Nieraz na przeszkodzie zaciągnięcia kredytu w banku staje identyczna sprawa. Banki chcą wiedzieć na jaki cel potrzebne są nam finanse o które się ubiegamy i chcą posiadać wgląd do adaptacji naszego zamiaru kredytowego. Jeżeli chodzi o pożyczki w innych instytucjach - nie musimy podawać celu pozyskiwania wierzytelności. Do tego pożyczki mogą zostać wypłacone nam w formie gotówki czy przelewu. System bankowy natomiast oparta jest tylko na przelewach na podany rachunek rozliczeniowy klienta.
Jak są tworzone umowy w obu postaciach zaświadczania usług kredytowych? Należy rozpocząć od tego, że umowy różnią się od siebie w dużej mierze. Umowa o pożyczkę może pozostać spisana bądź zawarta utnie ale wyłącznie poniżej 500zł. Obie strony mają tutaj bardzo duże pole do negocjacji, dlatego że podpisując umowę możemy wyznaczyć również okres oddania całej wierzytelności jak i wartość całej pożyczki. Poza tym pożyczający nie bada swojego wierzyciela w BIK-u. W ten sposób pożyczka daje znaczące pole manewru i wolność.
Kredyt który użycza nam bank jest unormowany sygnowaną przez obie strony w umowie, pod rygorem odejścia od postanowień w przypadku niedotrzymania warunków jednej ze stron. W tym momencie definiowane są zasady i termin uregulowania całego zobowiązania, i tak fundamentalne elementy jak prowizje i opłaty. Na umowie prymarnej znajdują się również reguły zmian warunków wcielonej w życie umowy.
-Pożyczki Pod Zastaw Nieruchomości bez BIK
-Nieruchomości a kredyt pod zastaw
-Jakie warunki musimy spełniać aby pozyskać kredyt w banku?
-Jeżeli nie posiadasz zdolności kredytowej – jest sposób
-Dokąd opłaca zwrócić się o kredyt? Do banku czy firmy pożyczkowej?