Pożyczka pod zastaw nieruchomości

Jeśli pragniemy zaciągnąć pożyczkę i posiadamy zabezpieczenie w formie domu lub działki, możemy rozważyć pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Na czym polega taka pożyczka? Czym się cechuje takie rozwiązanie?

Definicja pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest zaciągana przez osoby lub firmy posiadające zabezpieczenie jakiejś nieruchomości. Może zatem wykorzystać mieszkanie lub powierzchnię gruntową jako formę zabezpieczenia zadłużenia. Dzięki ustanowieniu hipoteki w księdze wieczystej możliwe jest zaciągnięcie pożyczki w wysokości do 80% wartości danej nieruchomości.
Okazuje się, że ustanowienie hipoteki nie prowadzi do zmian w zakresie prawa danej osoby do nieruchomości. Właściciel zatem dalej korzysta z nieruchomości w dowolny sposób.

Pożyczka hipoteczna

Tego typu pożyczka często jest nazywana pożyczką hipoteczną i niejednokrotnie jest korzystniejszą opcją niż kredyt gotówkowy. Większe firmy w taki właśnie sposób mogą pozyskać spory zastrzyk gotówki i poprawić swoją kondycję finansową. Warto zauważyć, że często to jedyny sposób na to, żeby uzyskać pożyczkę na dosyć dużą kwotę pieniężną.
Pożyczka tego rodzaju jest bardzo dobrą alternatywą dla kredytu gotówkowego. Firmy coraz chętniej korzystają z takiego rozwiązania, które sprawia, że środki pieniężne można wykorzystać na dowolny cel. Zadłużenie takie możemy uzyskać na dłuższy okres spłaty niż kredyty innego rodzaju. To sprawia, że comiesięczne raty będą nieco niższe.

Wysoka kwota pożyczki

Warto podkreślić, że pożyczka pod zastaw nieruchomości może dać nam sporą kwotę pieniężną. Im wyższa cena rynkowa danej nieruchomości, tym wyższa będzie ostateczna kwota pożyczki. Warto zauważyć, że pożyczka ta jest zazwyczaj trochę niżej oprocentowana niż kredyt gotówkowy. Firmy wykorzystują pożyczki na spłatę długów, wypłacenie wynagrodzeń, czy dalszy rozwój działalności. Nie muszą one jednak wskazywać konkretnego celu, na jaki przeznaczą pieniądze, co jest dodatkowym udogodnieniem. Nie dziwi zatem fakt, że taka opcja staje się coraz bardziej popularna.

Jesteś zainteresowany, chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu:
https://kredyty24-gdynia.pl/kontakt/

-Szybka pożyczka dla firm bez BIK

-Pożyczka Hipoteczna dla Firm Bez BIK

-Pożyczki pod zastaw nieruchomości – dla kogo i jakie są warunki?

-Pożyczki hipoteczne dla firm – jakie wybrać?

-Pożyczka dla Firm