Pożyczki pod zastaw nieruchomości – dla kogo i jakie są warunki?

Każda firma, która oferuje swoje usługi na rynku wie, że jest duża konkurencja. Zatem, aby dotrzeć do klientów należy zaproponować najwyższą jakość usług, ale również konkurencyjne ceny. Zatem firma musi ciągle się rozwijać, aby nadążać za potrzebami klientów. Jednak nie zawsze możliwy jest rozwój firmy z powodu braku funduszy. Nieraz dochody są stosunkowo niskie, zatem konieczne jest wzięcie kredytu. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy na firmę zaciągnięty jest jakiś kredyt? Rozwiązaniem tego problemu mogą być pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - do kogo są skierowane?

Taką formę zaciągnięcia zobowiązania można przeznaczyć na dowolny cel. Nie trzeba rozliczać się z ich wykorzystania. Można otrzymać pożyczkę pod zastaw nieruchomości komercyjnej, tutaj rozumianej jako własność firmy. Może być to także nieruchomość prywatna bądź gruntowa. Warto pamiętać, że maksymalna kwota pożyczki nie może przekraczać 80% wartości nieruchomości. Nie trzeba mieć czystej historii kredytowej BIG, BIK i innych, gdyż nie jest to w tym przypadku sprawdzane. W przypadku, gdy zabezpieczeniem są np. grunty rolne, a nie prowadzi się firmy o profilu związanym z rolnictwem, wtedy maksymalna kwota pożyczki wynosi 50% wartości zabezpieczenia. Ponadto, aby móc starać się o kredyt hipoteczny należy przynajmniej od roku prowadzić swoją działalność, a w przypadku pożyczki hipotecznej nie ma takich wymogów. Jest to zatem korzystne rozwiązanie dla nowo powstałych firm.

Pożyczka hipoteczna - najlepsze rozwiązanie

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kredyty inwestycyjne bądź też obrotowe. Warto zauważyć, że warunki są zdecydowanie bardziej korzystne, a taką pożyczkę można przeznaczyć także na spłatę dotychczasowego zadłużenia. Ponadto okres spłaty pożyczki może być bardzo długi i wynosić nawet 20 lat. Dzięki temu zdolność kredytowa firmy nie obniża się znacząco, a ponadto raty również są na niskim poziomie. Również nowo powstałe działalności mogą starać się o taką formę pożyczki.

Dlaczego należy terminowo spłacać pożyczki pod zastaw?

Należy pamiętać o terminowej spłacie takiej formy pożyczki, gdyż opóźnienia mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Na samym początku instytucja finansowa, która udzieliła pożyczki wysyła monity z przypomnieniem, które mogą być płatne. Nieterminowe spłacanie może wiązać się także z karą finansową, która zawarta jest w umowie. Kolejnym krokiem może być już przejęcie nieruchomości. Zatem w razie problemów ze spłatą trzeba jak najszybciej skontaktować się z przedstawicielem instytucji parabankowej i poprosić o przedłużenie spłaty.

-Szybka pożyczka dla firm bez BIK

-Pożyczka Hipoteczna dla Firm Bez BIK

-Pożyczki hipoteczne dla firm – jakie wybrać?

-Pożyczka dla Firm

-Pożyczka pod zastaw nieruchomości