Pożyczki pod zastaw nieruchomości – jedyna forma pożyczek dla zadłużonych

Niestety coraz więcej osób jest zadłużonych. Problemy z pracą czy też złe decyzje lub opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń mogą skutkować narastającym długiem. Niestety wyjście z matni zadłużenia jest trudne. Osoby zadłużone nie mogą uzyskać kredytu bankowego. W takiej sytuacji pozostaje wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Jak starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Aby móc starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości należy być właścicielem nieruchomości rozumianej jako dom, mieszkanie własnościowe, działki czy grunty, które nie są obciążone zadłużeniem widocznym w księgach wieczystych. Do firmy udzielającej kredytu trzeba dostarczyć dokumenty, tj. akt własności domu lub mieszkania, wypis lub wyrys gruntu. W przypadku mieszkania należy dostarczyć także informacje ze spółdzielni o niezaleganiu z czynszem. Warto także dostarczyć zdjęcia, na podstawie których pracownik firmy pożyczkowej oszacuje wartość nieruchomości.

Dla kogo oferowane są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Aby móc starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości nie trzeba przedstawiać zwykle zaświadczeń o dochodach, gdyż zabezpieczenie stanowi hipoteka. Zatem pożyczki hipoteczne są przeznaczone dla wszystkich, którzy posiadają akt własności nieruchomości, która nie jest zadłużona ani nie jest obiektem licytacji komorniczej, rozumiana jest jako działka, grunt, mieszkanie lub dom.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - umowy cywilne

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są umowami cywilnymi, które zawierane są w obecności notariusza. Jest to gwarantem ważności zawieranej umowy zarówno dla pożyczkodawcy jak i pożyczkobiorcy. Firma udzielająca pożyczki hipotecznej musi być wpisana do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego. Można to bardzo łatwo sprawdzić i dzięki temu mieć pewność jej rzetelności. Oczywiście należy dokładnie czytać umowy i sprawdzać czy nie ma tam dodatkowych haczyków czy też ukrytych kosztów, które znacząco podnoszą wysokość raty. Istotny jest także język umów, który powinien być prosty i zrozumiały.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - maksymalna wysokość pożyczki

Pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą maksymalnie wynosić 80% wartości nieruchomości i być nawet rozłożone na okres 30 lat .Mogą być przeznaczone na dowolny cel, którym może być również spłata wcześniejszych zobowiązań finansowych. Ich zaletą jest stosunkowo niskie oprocentowanie. Raty rozłożone są na wiele lat zatem nie uszczuplają znacząco budżetu i nie ma problemów ze spłatą zobowiązania. Jest to zatem korzystna propozycja także dla osób, które z rezerwą podchodzą do ofert instytucji pozabankowych. Zaletą jest również szybkie załatwienie wszystkich formalności online.

-Dlaczego pożyczka pod zastaw nieruchomości jest lepsza niż chwilówka?

-Pożyczka pod zastaw mieszkania

Pozabankowa pożyczka pod hipotekę – czy to jest bezpieczne?

-Kiedy warto wziąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

-Pożyczki Pod Zastaw Nieruchomości bez BIK